Robot
Foto: Salim Issa
Designér Jakub Berdych vytvořil pro festival designu v Mikulově moderní verzi kubistického robota. Kromě něj představí Andrea Mancuso a Emilia Serra svůj Analogia Projekt, Grand designérka Monika Drápalová s Pavlem Brejchou novou kolekci.

Nejúspěšnější ryze české slovo "robot" si je většina schopna spojit s Karlem Čapkem a jeho sci-fi románem R.U.R. z roku 1920. Když se ovšem designér Jakub Berdych dozvěděl, že jeho skutečným autorem je dost možná bratr Josef, profesí malíř, inspirovalo ho to k jeho zatím poslednímu výtvoru. Jen tak mimochodem, tím předposledním byla podoba nové trofeje Českého lva.

"Srovnáním slova s jeho prací malíře se nejde ubránit dojmu, že podobu robota předznamenal Josef už ve svých kubistických malbách, kde jako neforemní roboti vypadali všichni. S přihlédnutím k tomu jsem se snažil vtisknout jeho představě třetí rozměr," říká Jakub Berdych.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.