Permanentní znečišťování oceánu může mít katastrofální následky - Ilustrační foto.
Foto: foter.com/Richard Black.
Světové ekonomické fórum upozornilo na nebezpečí nadměrné produkce plastových výrobků. Katastrofální předpovědi by se měly údajně vyplnit v roce 2050. Výsledky vychází z analýz 180 odborníků.

Permanentní znečišťování světa odpadky může mít katastrofální následky, alespoň tím pohrozilo Světové ekonomické fórum (WEF), podle kterého jimi bude svět možná brzy doslova zaplaven.

Plast se stal neodmyslitelnou součástí našich životů, kombinuje úžasnou funkčnost a velmi nízké výrobní náklady. Ty jsou ale vykoupeny náročnou recyklací a zátěží pro životní prostředí už v průběhu jejich výroby. Podle zpravodajského serveru CNN na to možná brzy doplatíme: Pokud bude výroba růst tolik jako doposud, bude v roce 2050 na světě více plastů, než je hmotnost ryb ve všech světových oceánech.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.