Dirigent Jakub Hrůša
Foto: Zbyněk Maděryč
Jakub Hrůša bude na začátku září zahajovat festival Dvořákova Praha, přitom diriguje po celém světě. A co čte?

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Doma v Praze mám knihu Od minulosti k dnešku − Dějiny českých zemí Jana Rychlíka a Vladimira Penčeva. Zajímám se o historii, impulzem ke koupi této knihy bylo "setkání" s Janem Rychlíkem při sledování televizní debaty a to, že jsem si chtěl připomenout kontext počátků naší státnosti a jak se vážou ke svaté Ludmile. Budu totiž dirigovat na Dvořákově Praze s Českou filharmonií Dvořákovo oratorium Svatá Ludmila. Doma v Bamberku mám u postele Kunderovu Knihu smíchu a zapomnění − jeho romány považuji za mistrovská díla. Navíc Kundera je znalcem mého milovaného Leoše Janáčka (Můj Janáček). A konečně doma v Londýně mám Orwellův román 1984 a několik knih Philipa Rotha. Americkou idylu a Pražské orgie jsem již dočetl, teď mě čeká kniha Žít jako muž.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.